Kamery do bytových a panelových domů

Více nawww.chran.cz

V poslední době se velmi často řeší otázka bezpečnosti a ochrany bytových domů. Ty jsou často vystavovány útokům vandalů, a to jak zvenčí, tak ale i vevnitř - ve společných prostorách domu. Je tak nasnadě využít kamerového systému. Jeho předností je neustálý monitoring společných prostorů a tak i dokumentace případné trestné činnost, ale také účinek preventivní, kdy kamerami monitorované domy jsou prokazatelně pachateli méně napadány.

Instalace kamer v bytových domech má svá specifika, o kterých si povíme dále.

CO MONITOROVAT

Je potřeba myslet na to, že kamerový systém by neměl příliš zasahovat do soukromí obyvatel domu. Bezproblémová je instalace v těchto prostorách: sklepy a půdy a vchody do nich, garáže, kočárkárny, kolárny, prostory dopisních schránek, vnější plášť budovy (a jeho bezprostřední okolí), vstupní dveře do domu, vstupní chodby k výtahům a k schodištím, včetně výtahů a schodišť.

V TĚCHTO PROSTORÁCH JE MOŽNO INSTALOVAT KAMEROVÉ SYSTÉMY BEZ SOUHLASU NÁJEMCŮ ČI VLASTNÍKŮ BYTŮ.

Viz ukázka obrazu kamer z jedné z mnoha instalací na konci článku.

CO NEMONITOROVAT

Kamerový systém by ale neměl natáčet například vstupy do jednotlivých bytů, protože tak může podle Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) dojít k zásahu do soukromí těch, kteří takové byty nejen obývají, ale i příležitostně navštěvují. Proto lze provozovat kamerové systémy zaměřené na konkrétní byty pouze v opravdu výjimečných a odůvodněných případech a pouze se souhlasem všech obyvatel dotčených bytů.

CO JE POTŘEBA SPLNIT

STANOVISKO ÚOOÚ

ÚOOÚ vydal v lednu 2016 stanovisko k problematice umístění kamerových systémů v bytových domech. Naleznete jej na tomto odkazu: STANOVISKO ÚOOÚ a zde komentář SČMBD.
plastová okna

Máme více než 12ti leté zkušenosti v oblasti prodeje a montáže plastových oken.

dřevěná okna

Dřevěná okna jsou vyráběna z přírodních materiálů, nezatěžují tak životní prostředí.

AL dveře a portály

Doporučujeme všude tam, kde dochází k největší frekvenci při průchodu. Jedná se především o vstupy do panelových, nebo bytových domů a administrativních budov

poptávka

Zde si můžete zadat nezávaznou poptávku. Vyberte si typ, rozměry, barvu, případně příslušenství a požadované práce. Po odeslání Vám obratem zašleme cenovou kalkulaci.


adresa

Okenní-stavební s.r.o.
Adresa: Divadelní 436
272 01 Kladno

kontakty

Petr Junek: 602 237 217
Email: junek@okenni-stavebni.cz

Petr Svoboda: 602 139 185
Zabezpečovací systémy
Email: info@chran.cz

produkty

menu

Created 2015 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.